Felietony

Najbardziej znaczące zalety Unii Europejskiej

Off 7

Choć Unia Europejska to obecnie siedlisko wielkiej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Europie, w tym także Polsce, to jednak wydaje się, iż z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma więcej atutów, aniżeli minusów. Przecież jeżeli po 1989 roku nie poszlibyśmy za Unią, Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym krajem, które na dodatek byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choćby trochę orientuje się na tematach związanych z geopolityką, świetnie wie, że wybór Polaków był prosty – Unia, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są fakty, a więc trudno dyskutować z nimi.

Ogromnym atutem wejścia Polski do Unii Europejskiej jest otworzenie dla nas granic. Oczywiście np. mieszkańcy Szwajcarii również nie mają większych kłopotów z przekraczaniem granic krajów UE, ale to specyficzne państwo. Nie możemy również zapominać o dziesiątkach miliardów złotych z funduszy unijnych. Choćby drogi są przynajmniej częściowo budowane za pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś atutem Unii Europejskiej jest także to, że możemy inwestować bez przeszkód pieniądze w na przykład Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w roku 2003 Polacy powiedzieli tak Unii Europejskiej. Jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Wakacje w Grecji

    W ostatnim czasie ogólnie Grecja nie ma najlepszej opinii. Naturalnie mowa w tym momencie o ogromnym kryzysie, który uderzył w praktycznie cały świat, lecz w szczególności w Grecję. Jednak nikt nie powiedział, że urlop na terenie Grecji to nieciekawy pomysł. W końcu ciągle Grecja to świetny cel wakacyjny. W dalszym ciągu Grecja zaoferować może zapierające…

  • Odkryj piękno Wrocławia!

    Nie może być raczej najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że w dosłownie całej Polsce znajdziemy bardzo wiele cudownych miast, które każdemu z nas zaoferują doskonałą zabawę oraz możliwość spędzenia swojego czasu w naprawdę ciekawy sposób. Świetnym przykładem jest tutaj chociażby Wrocław – śmiało można powiedzieć, że zalicza się on do absolutnie najciekawszych polskich miast….

Artykuły: